Fan-Site Facebook

Rajongója vagyok!

Lewis Hamilton hírek

[2017-06-11] Hamilton hatodszor győzött Montrealban
Hamilton az élről indulva rajt-cél győzelmet aratott, s karrierje hatodik sikerét aratta Montrealban. Mögötte csapattársa, a finn Valtteri Bottas ért be a második helyen, míg a harmadikon a Red Bull ausztrál versenyzője, Daniel Ricciardo. A rajt komoly izgalmakat tartogatott, ugyanis a legjobban a Red Bull ötödik helyről induló holland pilótája, Max Verstappen indult meg, s az első kanyarig Hamiltont leszámítva valamennyi riválisát megelőzte, ráadásul egy picit összeért az autója Vettelével. A listavezető német első szárnyának jobb oldala bánta a találkozót, s mint kiderült, ezzel Vettel számára elúszott a győzelem lehetősége, ugyanis a biztonsági autós szakasz utáni néhány körben egyértelművé vált, hogy be kell mennie a bokszba új orrkúpért, s az utolsó helyre tudott csak visszajönni. A rajt után nem Vettel járt a legrosszabbul, ugyanis a középmezőnyben Carlos Sainz ráhúzta autóját Romain Grosjeanéra, aki nem tudott mit tenni, meglökte a spanyol pilótát. Sainz elveszítette uralmát gépe fölött, mely megpördülve, nagy sebességgel csapódott tovább, s előbb kilökte Felipe Massa autóját, majd a gumifalba fúródott. A folytatásban a repülő rajtot vett, és stabilan a második pozícióban haladó Max Verstappent érte utol a végzete, miután tíz kört követően a motor megállt az autójában. Ezek után a kerékcserék hoztak változást a Hamilton, Bottas, Ricciardo, Perez, Raikkönen sorrendbe, a Ferrari finn versenyzője elé került Sergio Perez (Force India) csapattársa, Esteban Ocon is. Hamiltonnak már az eleje sem volt túl mozgalmas az élen, a későbbiekben pedig nagyon magányosan körözött elöl, mint ahogy Bottast sem zavarta senki, s biztosan szerezték meg az első és második helyet. A két Ferrari hátulról próbált felkapaszkodni, szinte egyedüliként a mezőnyben két kiállást csináltak, hogy a végén ultralágy gumikon támadhassák Ricciardót és a két Force Indiát. A taktika a Nagydíj első felében egészen a hetedik helyig visszakapaszkodó Vettelnél bevált, mivel az utolsó körökben előbb a hibázó Raikkönent, majd Ocont, s végül Perezt is megelőzte, s ugyan Ricciardóra, a Red Bull ausztrál versenyzőjére már nem maradt ideje, de negyedik helyével szerzett 13 pontot, így megőrzött 12 pontot előnyéből Hamiltonnal szemben.
[2017-06-10] Hamiltoné az első rajtkocka a Kanadai Nagydíjon!
Ellentmondást nem tűrő teljesítménnyel szerezte meg a rajtelsőséget a Forma-1-es Kanadai Nagydíjon a Mercedes versenyzője, Lewis Hamilton. A brit 3 tizedmásodperccel volt gyorsabb riválisánál, Sebastian Vettelnél. A brit versenyző a kvalifikáció utolsó etapjában 1 perc 11,459 másodperces idővel szerezte meg Forma-1-es pályafutása 65. pole pozícióját.
[2017-05-27] Hamilton csak a 13. helyről rajtol Monacóban!
Csak a 13. helyről rajtol a vasárnapi Monacói Nagydíjon a Mercedes világbajnok versenyzője, Lewis Hamilton. A brit versenyző ugyan sikeresen továbbjutott a kvalifikáció második etapjába, ott azonban nem tudta beverekedni magát a legjobb 10 közé. „Valami nincs rendben az autóval” – mondta a brit a rádión, aki ettől függetlenül azért próbálkozott a továbbjutással, és többször nagyon közel került a korláthoz. Hamilton utolsó körét végül Stoffel Vandoorne balesete szakította félbe, így a világbajnoki tabella jelenlegi második helyezettje csak a 14. helyet szerezte meg az időmérő edzésen. Miután Jenson Button rajtbüntetést kap, a brit 1 hellyel előrébb kerül, így a 13. pozícióból startol a vasárnapi versenyen.
[2017-05-14] Hamilton nagy csatában legyőzte Vettelt a Spanyol GP-n
Lewis Hamilton nyerte a Forma-1-es Spanyol Nagydíjat azok után, hogy a 66 körös verseny során hatalmas küzdelmet vívott Sebastian Vettellel. A Ferrari versenyzője végül 2., Daniel Ricciardo harmadik lett. Győzelmének hála Hamilton 6 pontra megközelítette Sebastian Vettelt a bajnoki tabellán.
[2017-05-13] Hamiltoné megint az első rajtkocka
A háromszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája volt a leggyorsabb a Forma-1-es Spanyol Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamot ő kezdheti majd meg az élről.

[2017-05-06] Hamilton a leggazdagabb sportoló az Egyesült Királyságban
Lewis Hamiltonnak a legjobban kereső sportoló lett az elmúlt év során saját hazájában. Hamilton az elmúlt 12 hónap során Lewis 130 millió fontra növelte meg saját vagyonát, ezzel lett a leggazdagabb sportoló az Egyesült Királyságban. Csak a legutóbbi év bevételei 25 millió fontra rúgnak a brit pilóta számára, többek között olyan szponzori szerződéseknek is köszönhetően, mint a Bonbardier, a L’Oreal, vagy az IWC, nem beszélve munkaadójáról, a Mercedesről.
[2017-04-30] Hamiltonnak nem ez volt élete hétvégéje
Lewis Hamilton a tavalyi bakui szerepléséhez hasonlította idei szocsi teljesítményét, a Mercedes angolja a 4. helynek is örülhetett az Orosz Nagydíj végén.
[2017-04-16] Hamilton csak a második helyet csípte el Bahreinben
A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Bahreini Nagydíjat, ezzel hét pont előnyre tett szert az összetettben a most második Lewis Hamiltonnal, a Mercedes brit versenyzőjével szemben.

Kövess minket a Facebookon is, hogy ne maradhass le az oldallal kapcsolatos legújabb hírekről, információkról: Fansite.hu a Facebookon

Minden jog fenntartva © 2017, lewishamilton.fan-site.hu | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat: info(kukac)fan-site.hu | WebMinute Kft.

Néhány oldalajánlatunk: Jenson Button | Pedro Almodóvar | Dopeman | Pharrell Williams | Copy Con | Az összes rajongói oldalunk listája